• Söğütlüçeşme Cad, Beyciğim Sk No:1/1 Kadıköy
  • bireytur@bireytur.com
 
2020 YILI HAC KAYIT YETKİ BELGESİ

VİZE EVRAKLARI


Birey Tur dünya ülkelerinin vizelerinin alınması konusunda, müşterileri adına başvuru yapmak yada farklı prosedüre sahip olan (şahsen başvuru vb.) konsolosluklar için danışmanlık ve takip işlemlerini yürütme hizmetlerini vermektedir. Bu hizmetler yurt genelini kapsamaktadır.
Konsolosluklardaki yoğunluklar, başvuru işlemlerinin her geçen gün değişmesi şahsi başvuruları sorunlu hale getirmektedir, vize başvurularının bu alanda gerekli donanıma sahip bir acenta tarafından yapılması müşterilerimiz için ciddi bir avantajdır.
Vize başvurularının olumlu şekilde sonuçlanması noktasında en önemli süreç, başvuru yapılana kadar olan süreçtir. Her ne kadar pasaportta olan vizelerin çokluğu yeni alımlarda ciddi bir avantaj olsa da bu avantaj vize alımlarında bir garanti teşkil etmez. Şahsi vize başvuruları için konsolosluklardaki kaybedilmiş olan zaman ve harcamalar, Birey Tur’un hizmet bedeli ile kıyaslandığında, bu bedelin çok daha üzerinde bir masraf yapıldığı ortadadır.

Not: Vize alınması tamamen konsoloslukların insiyatifinde olup, hiçbir acenta vize noktasında garanti veremez. Acentalar başvuruların eksiksiz bir şekilde yapılması ve takibi konusunda yardımcı olan aracı kurumlardır.


SUUDİ ARABİSTAN UMRE VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

  • En az 1 yıl geçerliliği olan ve Yeni (Çipli) Pasaport.
  • Karı koca gidecekler için evlenme cüzdanı fotokopisi – Vukatlı Nüfus örneği
  • Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi
  • Umre vizesinin sahip olunabilmesi için , pasaport bilgilerinin Suudi Arabistan’a gönderilmesi ve oradan bir onay numarasının alınması gerekmektedir. Bu sebebten dolayı, hareket tarihine 15 gün kalana kadar kayıt işlemi bitirilmesi gerekmektedir. Umreye gitmeyi düşünen sayın yolcularımızın bu konuyu dikkate almalarını rica ederiz.